Предприниматель может получать пособие по безработице, а также получать компенсацию ЕСВ за “новые рабочие места”

Автор: Администратор 20.08.2013

Предприниматель имеет право получать за счет средств Фонда общеобязательного государственного социального страхования информационно-консультационные и другие услуги, материальное обеспечение на случай безработицы и социальные услуги, а также обратиться за компенсацией ЕСВ.

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

ЛИСТ

від 20.06.2013 р. N Д4-01-3626/0/6-13
Про компенсацію за створення нових місць

Відповідно до законів України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та “Про зайнятість населення” фізична особа – підприємець має право одержувати за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття:

Законом України “Про зайнятість населення”, який набув чинності з 1 січня 2013 року, передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць і працевлаштування на них громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зокрема молоді, якій надається перше робоче місце, одиноких батьків, інвалідів, осіб, яким до настання пенсійного віку залишилося 10 і менше років та інших.

Механізм компенсації роботодавцю виплат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначено постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 р. N 347 “Деякі питання реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України “Про зайнятість населення”, яка набула чинності 30 травня 2013 року. Компенсація роботодавцю виплачується щомісяця протягом одного року з дня працевлаштування особи за умови збереження його зайнятості протягом 2 років.

Нововведенням є також стимулювання суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць у пріоритетних галузях економіки. Так, суб’єкт малого підприємництва, який створює нові робочі місця і працевлаштовує на них безробітних на 2 роки, протягом року може отримувати щомісячну компенсацію в розмірі єдиного внеску. При цьому працівники, які були прийняті на роботу з виплатою компенсації, не можуть бути звільнені з ініціативи роботодавця та за згодою сторін.

В. о. директора

Н. Ралько

 

Оставьте комментарий

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.